Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych kurortów polskiego wybrzeża. Położona na malowniczym klifie miejscowość, stanowi najbardziej na północ wysuniętą część naszego kraju. Co roku odwiedzana przez tysiące wczasowiczów, Jastrzębia Góra ciągle rozwija swoją ofertę gastronomiczną oraz bazę noclegową, oferując duży wybór pokoi, apartamentów czy domków. Na jej atrakcyjność wpływa także bliskie położenie Rozewia, Karwi i Władysławowa, jak również Półwyspu Helskiego czy Trójmiasta.

Jastrzębia Góra posiada piękną i różnorodną plażę w jednej części kamienistą, w innej zaś piaszczystą. Można tam spotkać zarówno plażowiczów, korzystających z kąpieli słonecznych, jak i spacerowiczów, dla których pokonywanie kilometrów wzdłuż brzegu morza stanowi ulubioną formę spędzania wolnego czasu.

Jedną z największych atrakcji w pobliżu Jastrzębiej Góry jest znajdująca się na Przylądku Rozewie latarnia morska, będąca najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu. Latarnię można zwiedzać, a w jej wnętrzu znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można, jak zmieniała się latarnia na przestrzeni lat.

Ważny miejscem w Jastrzębiej Górze jest także Gwiazda Północy, czyli kamienny obelisk ustawiony w najbardziej na północ wysuniętym punkcie miejscowości i jednocześnie polskiego wybrzeża Bałtyku. Pomnik powstał z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry z okazji obchodów 80-lecia miejscowości.

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept